Dnia 29 stycznia w poniedziałek zaszczycił nas swoją osobą ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Wielki to zaszczyt dla nas i nadzieja na dalszy rozwój szkoły.

Zacnego gościa oczekiwała i witała p. dyrektor Barbara Ziółkowska z Zarządem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – organem prowadzącym szkołę.

Na uroczystość przybyli również kapłani: proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela ks. Tomasz Buliński, ks. Marcin Przybylski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy hymnem szkoły, powitaniem i słowem wstępnym pani dyrektor. Następnie słowo do ks. abp skierowali rodzice naszych uczniów dziękując za modlitwę Mszę św. odprawioną w naszej intencji, za Jego wsparcie i pamięć, i to że jest z nami razem.

Słowo od nauczycieli do ks. Arcybiskupa skierowały nauczycielki p. Anna Błachowska i p. Anna Mazurowska. Nasze drogie panie Anny wskazując na szkołę podkreśliły wartości katolickie, które to prowadzą uczniów we właściwym kierunku – ku Bogu. Uczniowie kl. 3 zaśpiewali śliczną pastorałkę „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” a wiersze, życzenia, kwiaty, zdjęcia wręczyły ks. abp dzieci starsze. Następnie odbył się występ chóru pod kierunkiem p. Piotra Pawlickiego, który zaprezentował utwory: „Twoja miłość” i „Uśmiech rozdaję” – bardzo się podobały.

Najważniejsze oczywiście były słowa ks. Arcybiskupa skierowane do nas wszystkich: wychowanie serca, rozumu i sumienia. Ks. Arcybiskup podkreślił, że za wychowanie serca odpowiedzialni są rodzice. Za wychowanie rozumu – szkoła, tutaj zdobywamy wiedzę, umiejętności, sukcesy, uczymy się pokonywać porażki. Za wychowanie sumienia odpowiedzialny jest kościół, dom, szkoła ale ponieważ każdy z nas ma wpisane w sobie Prawo Boże, które kształtuje nasze sumienie od samej osoby zależy jak nim będziemy kierować – czy będzie wybierać dobro czy zło?. Jako przykład ks. Arcybiskup podał Rudolfa Hessa, który w swoim sumieniu czynił wszystko dla swojej ojczyzny. Jego sumienie zostało jednak zagłuszone a skutki czynów były tragiczne dla ludzkości. Ks. Arcybiskup w swoich słowach nawiązał również do wartości szkoły katolickiej oraz 1050 rocznicy Archidiecezji Poznańskiej.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała ks. Arcybiskupowi za słowa, za przybycie do nas i modlitwę. Podkreśliła (uczynili to także poprzedni mówcy), że ta dzisiejsza wizyta ks. Arcybiskupa jest dla nas ogromnym wsparciem i umocnieniem. Zrobiliśmy także wspólne zdjęcie, ks. Arcybiskup poświęcił obraz bł. Natalii Tułasiewicz – patronki naszych szkół oraz udzielił błogosławieństwa.

Piękne i zaszczytne to były odwiedziny, bardzo radosne, cieszymy się serdecznie i mówimy Bóg zapłać!

 

Katechetka Danuta