REGULAMINY REKRUTACJI

PLIKI DO POBRANIA

 

PLIKI DO POBRANIA
Kwestionariusz osobowy dla rodziców kandydatów do Niepublicznego Przedszkola
Kwestionariusz osobowy dla rodziców kandydatów do Publicznej Szkoły Podstawowej

Chętnie łączymy rodziny.

Zapytaj o miejsca w przedszkolu i klasach na wyższych rocznikach!

Targi Edukacyjne

Kameralna publiczna szkoła katolicka nad Maltą

Kameralna 

  • tylko jedna klasa z każdego rocznika, mniej niż 20 uczniów w klasie,
  • wszyscy się dobrze znamy, więc Twoje dzieci będą bezpieczne i zaopiekowane.

Publiczna 

  • finansujemy szkołę z subwencji oświatowej i darowizn rodziców,
  • oszczędzisz Twoim dzieciom „wyścigu szczurów” i zadbasz o ich przyszłość bez finansowych wyrzeczeń.

Szkoła 

  • nie stosujemy egzaminów wstępnych, a mimo to mamy 13. miejsce w Wielkopolsce,
  • od 4. klasy wszystkie dzieci uczą się j. niemieckiego, a Ty nie martwisz się o zajęcia dodatkowe,
   bo na terenie szkoły odbywają się m.in. lekcje baletu, gry na gitarze, fortepianie, SKS i teatralne w j. angielskim.

Katolicka

  • dbamy o integralny rozwój uczniów (wiedza, wychowanie, wartości),
  • Twoje dziecko znajdzie pozytywne wzory wśród nauczycieli i rówieśników.

nad Maltą

  • z naszych okien widać las, a na WF dzieci chodzą do Term Maltańskich,
  • łatwo dojedziesz do nas z os. Warszawskiego, Śródki, Antoninka, Zielińca i z gminy Swarzędz


 

Halina Czajka

„Zwykła szkoła”

Zdawałoby się zwykła szkoła, zwyczajni ludzie w niej pracują.

Wciąż nowe dzieci tutaj woła, co zdobyć wiedzę obiecują.

Istotne, kto na drodze stoi i w którą stronę statek płynie.

Szlifować diament to zadanie, żaden Kopernik tu nie zginie.

W tej szkole uśmiech ważna sprawa, tu radość nam wypełnia dni,

nauka dla nas to zabawa, choć czasem się tabliczka śni.

I mogę lecieć po marzenia, wysoko frunąć aż do nieba,

bo szkoła pragnie ich spełnienia, pomoże, jeśli będzie trzeba.

I myślę sobie, szkoło miła, gdy na wspomnienia przyjdzie czas,

Ty w mej pamięci będziesz żyła, bo cząstka Ciebie w każdym z nas!Szkoła Podstawowa nr 1 KSW im bł. Natalii Tułasiewicz to niewielka szkoła publiczna. Pracujemy na jedną zmianę od godziny 8:00. Na każdym roczniku prowadzimy tylko jedną klasę. W klasach zaś jest z reguły kilkunastu uczniów. Wszyscy się znamy: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Szczególnie dzieci nie są anonimowe: ich radości, rozterki i problemy są dobrze znane wychowawcom, szkolnemu psychologowi, nauczycielom przedmiotowym, a także obu paniom dyrektor szkoły.

Na teren szkoły nie przenikają niepowołane osoby – po prostu nie miałyby się gdzie ukryć. Nie ma tu również niezdrowego ducha rywalizacji na „fury, skóry i komóry”. Staramy się autentycznie przeżywać wartości wiary katolickiej we wspólnej modlitwie, szkolnych mszach pierwszopiątkowych, ale też przede wszystkim w codziennej wzajemnej życzliwości.

Na przerwach w szkole panuje przyjemny gwar, lecz nie hałas. W świetlicy dzieci nie chodzą „samopas” i stale są w polu widzenia wychowawcy. Często też wychodzą na dwór lub do sali gimnastycznej. Korzystamy z pięknego i dogodnego położenia. Szkoła bezpośrednio sąsiaduje z lasem. Mamy blisko nad poznańską Maltę, chodzimy do Nowego ZOO, co tydzień w Termach Maltańskich mamy zajęcia WF. Z pobliskiej ulicy Warszawskiej udajemy się na wycieczki autokarowe poza Poznań, a tramwajem dojeżdżamy do kin, muzeów, teatrów.  Poza tym co miesiąc teatr przyjeżdża do nas (spotkania dla klas I-III).

Taka atmosfera sprzyja nie tylko rozwijaniu postaw koleżeńskich i nawiązywaniu przyjaźni, ale również nauce. Nasi uczniowie stale osiągają ponadprzeciętne wyniki w stosunku do średniej, krajowej, wojewódzkiej i miejskiej. Wielu z nich jest finalistami i laureatami konkursów i olimpiad SZKOŁA/OSIĄGNIĘCIA. Realizujemy wiele projektów edukacyjnych REALIZOWANE PROJEKTY. Każdego dnia odbywa się po kilka zajęć dodatkowych rozszerzających dziecięce zainteresowania i perspektywy (np. balet, chór, fitness, koło wolontariatu, nauka gry na instrumentach, origami, zajęcia SKS), rozwijające uzdolnienia przedmiotowe (np. językowe, matematyczne, przyrodnicze) oraz zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminów i wyrównawcze.

Powierz nam swoje DZIECKO. Stań się członkiem naszej SPOŁECZNOŚCI.


Opinie o szkole:

rodzice

Wybór nowej szkoły wiąże się z ogromnym stresem i niepewnością. Towarzyszy temu również szereg oczekiwań. Rodzice pragną, aby ich dziecko otrzymało nie tylko odpowiedni poziom edukacji, ale przede wszystkim chcą, by było bezpieczne i zaakceptowane. Równie ważna jest możliwość samorealizacji i rozwijania pasji.

Liceum A. Hlonda spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Warta podkreślenia jest także ciepła atmosfera, którą tworzy Dyrekcja i nauczyciele, którzy nie tylko z pasją przekazują wiedzę, uczą wartości katolickich, ale przede wszystkim potrafią ze szczerym zainteresowaniem porozmawiać z uczniem, poznać ” jego świat ” stając się dla niego ” ważnym dorosłym ” i autorytetem . Szczerze polecam wybór tej szkoły wszystkim, którym zależy na edukacji i wychowaniu dziecka !

Rodzice Filipa z klasy 1 po Sp.


Publiczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu jest znakomitym miejscem edukacji naszych dzieci. Kameralny charakter szkoły sprawia, że nauczyciele wraz z uczniami tworzą wspólnie niezwykłą społeczność szkolną. Tutaj każdy nauczyciel zwraca się po imieniu do uczniów, nawet tych, z którymi nie prowadzi lekcji. Skraca się w ten sposób dystans pomiędzy wychowawcą a uczniem, co sprawia, że dzieci bez skrępowania proszą o pomoc w razie potrzeby. Rodzice mają łatwy kontakt z nauczycielami i mogą na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka w nauce, czując wsparcie grona pedagogicznego w wychowaniu swoich pociech. Zaletą szkoły jest również indywidualne podejście do każdego ucznia poprzez skuteczne rozwijanie jego zdolności oraz poszerzanie zainteresowań, a także pomoc w przypadku problemów edukacyjnych. To wszystko sprawia, że uczniowie, ukończywszy tę szkołę, mają dobre perspektywy nauki na kolejnych szczeblach edukacji. Charakter szkoły sprawia, że kładzie się w niej nacisk na katolickie wychowanie w duchu tradycyjnych wartości, poszanowania godności osobistej drugiego człowieka, co jest niezmiernie ważne w dzisiejszym świecie. Szkoła KSW jest miejscem, w którym przede wszystkim dzieci czują się dobrze i bezpiecznie, z chęcią wracając do niej każdego dnia.

Katarzyna Manikowska

 

Wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, kameralność szkoły, indywidualne podejście nauczycieli do uczniów, ich kompetencje i życzliwość – to powody, które skłoniły nas do wyboru Szkoły Podstawowej KSW imienia bł. Natalii Tułasiewicz dla naszych dzieci.

Renata i Maciej Zwierzyccy

 

Szkołę KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz cenimy za wspaniałą, ciepłą i rodzinną atmosferę, którą stwarza dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne. Jest to bardzo dobra szkoła, oferująca nie tylko wysoki poziom nauczania, ale również bezpieczeństwa.

Według nas, nauczyciel – autorytet pedagogiczny – jest kluczem do sukcesu dziecka, a zatem i sukcesu szkoły. Nauczyciele córki to profesjonaliści z dużym doświadczeniem, są kreatywni i zaangażowani. Wychowawczyni oraz dyrekcja szkoły ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i – co ważne – również z rodzicami. Budzi to zaufanie i zachęca rodziców do aktywnego udziału w życiu szkoły. W naszej ocenie szkoła stwarza idealne warunki do odkrywania i rozwoju talentów artystycznych.

Zajęcia oraz doświadczenia o charakterze artystycznym i kulturalnym kształtują osobowość oraz wrażliwość estetyczną dzieci, dzięki czemu stają się one świadomymi uczestnikami kultury i sztuki, jak również ich twórcami. Dzieci mają też okazję do prezentowania nabywanych umiejętności podczas spotkań okolicznościowych z udziałem rodziców i rodzin.

W ramach szkoły realizowane są różne projekty, konkursy, w których dzieci mogą sprawdzać swoje umiejętności. Organizowane są także zajęcia pozalekcyjne, między innymi szachy, zajęcia na basenie, nauka gry na instrumentach, chór szkolny, balet, wolontariat, zajęcia plastyczne, jak również zajęcia świetlicowe.

Ogromnym atutem są nieliczne klasy, dzięki czemu uczniowie nie są anonimowi. Pedagodzy mają możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka. KSW to szkoła kameralna, w której panuje niesamowita integracja pomiędzy uczniami w różnym wieku. Wszyscy się znają i uczą się ze sobą współpracować. Dzięki takim warunkom w szkole panuje przyjazna atmosfera.

Nasza córka uwielbia swoją szkołę i nauczycieli, co dla nas, rodziców, jest bardzo ważne.

Agata, Jakub i Nadia Kranz

 

Jesteśmy rodziną 6-osobową. Dwoje starszych dzieci uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu, natomiast młodsza córka jest obecnie w przedszkolu KSW. Bardzo polecamy zarówno szkołę, jak i przedszkole. Placówka jest wierna wartościom chrześcijańskim i patriotycznym. Łączą nas wspólne msze święte pierwszopiątkowe, rajdy patriotyczne, wydarzenia sportowe, a przede wszystkim szczera troska o nasze dzieci.  Wysoki poziom nauczania idzie w parze z przyjazną atmosferą i kameralnym otoczeniem. Oprócz licznych kółek zainteresowań, prowadzonych przez nauczycieli, szkoła umożliwia lekcje gry na pianinie, gitarze, rytmikę i balet, na które uczęszczają nasze dzieci. Córka w przedszkolu otrzymuje fachowe wsparcie logopedyczne i pedagogiczne, którego bardzo potrzebuje. Kameralna społeczność uczniów i rodziców jest niesamowicie zintegrowana i pomocna sobie, podejmuje wiele działań wspierających szkołę. Jesteśmy traktowani personalnie, a nasze dzieci czują się tu świetnie. 

Maria i Marek Szulc 

 

Nasz syn zaczynał edukację w rejonowej szkole podstawowej. Trafił na świetnego wychowawcę, ale nauka na dwie zmiany, przepełniona świetlica, anonimowość i nie zawsze pozytywny wpływ starszych uczniów sprawiły, że chcieliśmy poszukać dla niego lepszego miejsca. Marzyliśmy o bliskiej, bezpiecznej i przyjaznej szkole i gdy przyszliśmy na „drzwi otwarte” do szkoły KSW, wiedzieliśmy, że to jest właśnie to!

Później spotkaliśmy się z wielką serdecznością rodziców przyszłych kolegów Janka, a jeszcze lepiej było, gdy się dobrze poznaliśmy. To naprawdę szkoła z wartościami, które można wręcz poczuć na korytarzu. To, co również przekonuje nas do szkoły KSW, to świetne wyniki – mimo braku testów wstępnych dla dzieci, no i brak czesnego. Obecnie mamy tu dwoje naszych dzieci i nie wyobrażamy sobie innego miejsca dla nich niż nasza niewielka szkoła nad Maltą.

Marta i Bartosz Deszczyńscy

 

Szkołę KSW tak naprawdę wybrała moja córka Gracja. Gdy spytałam, dlaczego, odpowiedziała, że katolickie dzieci postępują zgodnie z Dekalogiem. Grację przeniosłam z innej szkoły w trakcie roku szkolnego. Gdy została przyjęta, nie posiadała się z radości. Znalazła swoje miejsce na ziemi. Spotkała się z ogromną wyrozumiałością ze strony nauczycieli. Pani Dyrektor łagodnie wprowadziła córkę w szeregi uczniów klasy 7. Dzieci przyjęły Ją z sympatią i empatią, były nastawione na pomoc.

Byłam jako mama bardzo wdzięczna. Z całego serca polecam szkołę. Byliśmy naprawdę w trudnej sytuacji, a przyjęcie do tej szkoły zmieniło wiele – radość dziecka, spokój rodzica. Tutaj się współpracuje z dziećmi, pochylając się nad każdym. To rzadkość w dzisiejszych czasach.

W budynku panuje atmosfera spokoju, nikt tu nie krzyczy na dzieci oczekujące wczesnym rankiem na zajęcia. Uczy się tutaj obowiązkowości i odpowiedzialności, nie ma
e-dziennikow. Dzieci musza pamiętać o sprawdzianach, lekturach i zadaniach domowych. Każdy nauczyciel, z którym miałam przyjemność rozmawiać, nigdy nie powiedział, że nie ma czasu. Wychowałam się w czasach, w których nauczyciel był kimś ważnym, a w domach uczono szacunku dla starszych – rodziców i zwierzchników, a woźny miał w szkole niezwykłą rolę wychowawczą. Tak właśnie jest w KSW.

Jestem bardzo wdzięczna Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom tej szkoły. Ma tu miejsce ogromna współpraca: szkoła – rodzic. Z całą odpowiedzialnością polecam.  

Izabela Cwojdzińska

 

uczniowie

Uważam, że szkoła KSW jest bardzo przyjazną i wyrozumiałą szkołą. Nauczyciele są uprzejmi, mili i przede wszystkim opiekują się swoimi uczniami, potrafią pomóc i wesprzeć nas w trudnych sytuacjach. Jesteśmy dosyć małą szkołą, ale wszyscy się szanujemy.

Oliwia, kl. 6

 

Nasza szkoła ma małe klasy, super nauczycieli. Szkoła znajduje się w sąsiedztwie lasu oraz jeziora. Mamy nowoczesne łazienki. W szkole panuje radosna atmosfera. Jest duży wybór kół zainteresowań.

Klaudyna, kl. 6

 

Szkoła Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców jest świetną placówką dla osób, które szukają swojego miejsca, przyjaciół oraz chcą mieć zapewnione dobre wykształcenie. Szkoła ta pozwala mi na kształcenie moich umiejętności oraz zainteresowań. Ja, zmieniając szkołę, szukałam miejsca, w którym znajdę prawdziwych przyjaciół, gdzie będę mogła być sobą, gdzie będę miała dobry start w przyszłość. W mojej starej szkole nie znalazłam niczego z wymienionych rzeczy, dodatkowo poziom nauczania był niski. Po przeniesieniu się do tej szkoły mogłam zobaczyć, jak to jest być traktowanym jak jeden ze wspólnoty, którą jest szkoła KSW. Kadra nauczycielska jest na dobrym poziomie, nauczyciele są przyjaźni dla uczniów i potrafią wytłumaczyć zagadnienia z dziedziny, której uczą. Szkoła ta jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chcesz być w małej, ale przyjaznej wspólnocie ludzi, przy których możesz być sobą i nie musisz nikogo udawać. Dodatkowo szkoła ta ma przyjazną uczniom dyrekcję.

Laura, kl. III PG

Kameralna szkoła, mili nauczyciele, wychowanie w wierze katolickiej. Mam 16 lat i jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum w szkole Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Szkoła KSW jest kameralną szkołą, ale ma to swoje plusy, ponieważ każdy kojarzy każdego. Grono pedagogiczne jest bardzo miłe i dobrze wyszkolone, co skutkuje dobrymi wynikami w nauce. To, co jest najważniejsze to to, że uczniowie są wychowywani w wierze katolickiej.

Piotr, kl. III PG

Szkoła KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz jest przeze mnie ceniona przede wszystkim za swoją kameralność. Panuje tu rodzinna atmosfera. Wyspecjalizowana kadra nauczycielska wspiera rozwój intelektualny każdego ucznia z osobna. Religijny charakter tej szkoły pozwala na przebywanie wśród osób, które mają podobne wartości. Możemy tu dbać o swój rozwój intelektualny, ale też duchowy.

Weronika, kl. III PG

 

W szkole są mili nauczyciele, mundurki ładnie wyglądają. Mamy małe klasy i nowoczesne tablice.

Aron, kl. 6

 

Ta szkoła jest fajna, ponieważ jest dużo fajnych nauczycieli, dużo fajnych kółek pozalekcyjnych, dużo nowoczesnych rzeczy, ładne łazienki. Fajne mundurki galowe. Małe klasy.

Miłosz, kl. 6

 

nauczyciele

Szkoła jest kameralna, położona blisko Jeziora Malta, otoczona zielenią, w  spokojnej okolicy. Klasy liczą od 10-20 osób, dzieci doskonale się znają począwszy od najmłodszych po najstarsze.

Szkoła dba o katolickie wychowanie, uczy patriotyzmu, kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka .

Uczniowie przygotowują wspólnie z nauczycielami  uroczystości szkolne, wyjścia, zabawy, kiermasze, wyjeżdżają na zieloną szkołę. Uczestniczą w licznych konkursach odnosząc sukcesy. Działają  kółka zainteresowań np. plastyczne, szachowe, językowe, matematyczne, polonistyczne. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach na pływalni.  Rozwija się współpraca z UAM, Politechniką Poznańską {wykłady, warsztaty, Noc Naukowców} i inne….

 Rodzice chętnie współpracują ze szkołą, organizują wykład, zajęcia na uczelni. Chętnie biorą udział wraz z dziećmi w rajdach, wyjściach, pomagają organizować szkolne imprezy.

W szkole obowiązują mundurki {niebieska bluza, koszulka, koszula na uroczystości szkolne} co sprzyja integracji młodzieży ze szkołą i wyróżnieniu w środowisku.

    Dzieci nie są anonimowe, łatwiej jest pomóc w razie problemów, czy też rozwinąć się dzieciom bardziej nieśmiałym. Otoczone są opieką od przedszkola po ukończenie klasy 8. Często chodzi do szkoły rodzeństwo uczniów, starsze dzieci wychodzą, a przychodzą młodsze .

Ogromne zaangażowanie Dyrekcji w rozwój szkoły, czas poświęcony, trud i serce!

Maria Mańkowska – nauczyciel fizyki i geografii

 

W szkole podstawowej KSW pracuje mi się bardzo dobrze, uczniowie są grzeczni, mało liczne klasy do 15 osób wpływają bardzo korzystnie na przyswajanie wiedzy przez uczniów, w ciągu jednej lekcji można bez przeszkód dotrzeć do każdego ucznia i usłyszeć od niego co jest jeszcze niezrozumiałe i co trzeba ponownie powtórzyć. 

Z poważaniem

Michał Kasprowicz – nauczyciel matematyki i informatyki

 

 

Jestem katechetką w Szkole Podstawowej Nr 1 Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Poznaniu. Myślę, że mogę powiedzieć, że katechizuję w najpiękniejszej szkole. Najpiękniejszej w pełnym tego słowa znaczeniu. Położenie szkoły w pobliżu jeziora Malta, też jest ważne ale nauczanie w naszej szkole opiera się na pedagogice personalizmu, która wpisana jest w polskie prawo oświatowe i podstawy programowe. Dziecko w naszej szkole jest wspierane we wszystkich obszarach jego osobowego rozwoju a edukacja łączy dydaktykę i wychowanie ku wartościom chrześcijańskim, zgodnie z nauka Kościołai najlepszymi tradycjami patriotycznymi.

Uczniowie w szkole KSW otoczeni są życzliwą opieką nauczycieli, którzy rozumieją ich sprawy a rodzice znajdują wsparcie w tworzeniu klimatu wychowawczego realizującego wskazania Ewangelii, opartego na Dekalogu kształtującego ich dziecko.

Grono Pedagogiczne pracuje rzetelnie, uważam, że nauczyciele starają się być dla swoich wychowanków prawdziwymi mistrzami nauki i wiary. Wszyscy jesteśmy oddani szkole, naszym uczniom, drogim rodzicom. Możemy też wzajemnie na siebie liczyć. Nauczyciele prezentują wysoki poziom kwalifikacji zawodowych co przekłada się na staranne nauczanie, kształcenie osobowości uczniów i przygotowanie ich do dalszej edukacji, samodzielności. Kształtowanie sumień dzieci dokonuje się w kontekście z rodzicami, nauczycielami – ludźmi otwartymi na transcendencję, na obecność Boga w naszym życiu.

Pedagogika miłości, którą realizują nauczyciele w szkole KSW, choć potrzebuje słowa jest widoczna w postawie nauczyciela, spojrzeniu, geście, uśmiechu, sposobie prowadzenia lekcji, ocenianiu pracy i wysiłku ucznia. Owoce tej miłości są widoczne.

Dzieci są otwarte, chętnie opowiadają o domu, rodzinie, swoich radościach, problemach, zainteresowaniach.

Rodzice są zaangażowani w różne działania szkoły, chętnie służą pomocą, czasem, biorą udział w formacji duchowej prowadzonej przez szkołę. Niektórzy rodzice uczestniczą wraz ze swoimi dziećmi w znaczących uroczystościach państwowych i kościelnych w naszym mieście sławiąc dobre Imię Szkoły – Poczet sztandarowy.

Staram się być dobrym obserwatorem i dostrzegam, że uczniowie kończący szkołę KSW posiadają silną więź emocjonalną z rodzicami, zainteresowanie nauką szkolną, rozwijają swoje talenty, zainteresowania, odbywają regularne praktyki religijne, przystępują do sakramentów, wielu chłopców jest ministrantami, szanują siebie i bliźnich, mają poszanowanie prawa, norm i wartości społecznych, głoszą dobre Imię Szkoły, są posłuszni wobec nauczycieli i osób dorosłych, przynależą do pozytywnej grupy.

Katechetka

Danuta Sobieraj-Rogowska

 

Mała kameralna szkoła. Wszyscy uczniowie i nauczyciele dobrze się znają. Klasy nie są liczne, przez co nauczyciele mogą bardzo dobrze przerobić materiał nauczania. W szkole funkcjonuje wiele zajęć dodatkowych i każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. W szkole bardzo dobrze funkcjonuje świetlica szkolna, w której zajęcia są bardzo urozmaicone.

Mateusz Kowal

 

W naszej szkole atmosferę tworzą fantastyczni ludzie. Nauczyciele, którzy są  bardzo mili, serdeczni, otwarci i przede wszystkim potrafią słuchać uczniów. Wraz z nimi zawsze chętni do współpracy są rodzice, którzy mają mnóstwo ciekawych propozycji. Uczniowie naszej szkoły znają zasady kultury i ich przestrzegają. Są wychowywani w duchu patriotyzmu i wzajemnego poszanowania. Stanowi to dobry fundament odpowiedzialnego dorosłego życia. 

Lucyna Cebula

 

Szkoła przy Mińskiej to mała, kameralna szkoła podstawowa z serdeczną atmosferą. Bezpieczna, przyjazna, w której można spotkać przyjaciół i zrealizować nieszablonowe pomysły. Wspaniała dla rozwoju młodych ludzi: gotowych, chętnych i odważnych.

Irmina Szukała – pedagog

 

W naszej szkole dzieci nie tylko uczą się ale i rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Sprzyja temu szeroka oferta zajęć dodatkowych i kółek. Ponadto indywidualne podejście do ucznia jest tutaj czymś naturalnym i oczywistym.

Anna Błachowska

 

Kameralność tej szkoły i indywidualne, podmiotowe, nieanonimowe traktowanie uczniów jest od dłuższego czasu bardzo wysoko cenione zarówno przez nasze dzieci, rodziców, jak i przez nauczycieli. W istocie, uczniowie czują się tu bezpiecznie i swojsko – mają swoje szafki, przyozdobione wewnątrz według uznania, swoje ulubione kąty, w których mogą zaszyć się z książką, swoje prace plastyczne, a nade wszystko – przyjaciół i, nierzadko, rodzeństwo. Do przyjaciół niewątpliwie należy zaliczyć też nauczycieli, którzy są żywo zainteresowani sprawami (nie tylko szkolnymi) swoich uczniów (nie tylko wychowanków).    W każdej chwili dzieci mogą zwrócić się do nich o pomoc, zawsze też na ich problemy otwarty jest sekretariat.

Młodzież w naszej szkole jest bardzo chętna do działania, niezwykle kreatywna i życzliwa sobie nawzajem. Z entuzjazmem odnosi się do pomysłów tygodni tematycznych, dni przebieranych, walentynkowej poczty, śpiewania pieśni patriotycznych, wystawiania spektakli, świętowania dnia nutelli, tańczenia belgijki, zawodów sportowych, popołudnia filmowego czy, wreszcie, wszelkich konkursów przedmiotowych, z których coraz częściej przywozi wysokie lokaty.

Należy podkreślić, że rodzinna atmosfera i dobry humor udziela się również kadrze nauczycielskiej – zżytej ze sobą, pomysłowej, nietuzinkowej. Takiej, która zauważa problemy uczniów, wychwytuje je i reaguje.

Anna Komendzińska – nauczyciel języka polski

Bardzo dobrze współpracuje mi się z Przedszkolem KSW. Uważam, że realizowane są tu ciekawe projekty, działania wychowawczo – dydaktyczne. Panuje miła, przyjazna atmosfera. Dzieci otoczone są fachową opieką i troską. Opierając się na doświadczeniach wyniesionych ze współpracy z innymi placówkami uważam, że w/w jest bardzo atrakcyjna. Na uwagę zasługuje fakt, iż Pani dyrektor szkoły jest osobą kompetentną, bardzo dobrym organizatorem, człowiekiem o wielkiej kulturze i odpowiedzialności.

Marta Kicińska

 

 

ŚWIETNI NAUCZYCIELE-WYCHOWAWCY
ŚWIETNI NAUCZYCIELE-WYCHOWAWCY
JESTEŚMY NIEZWYKŁĄ WSPÓLNOTĄ
JESTEŚMY NIEZWYKŁĄ WSPÓLNOTĄ
PRZYGOTOWUJEMY DO SAMODZIELNOŚCI
PRZYGOTOWUJEMY DO SAMODZIELNOŚCI
WSPIERAMY INDYWIDUALIZM
WSPIERAMY INDYWIDUALIZM
Z NASZEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT
Z NASZEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT
NASZA SZKOŁA JEST W CUDOWNEJ OKOLICY
NASZA SZKOŁA JEST W CUDOWNEJ OKOLICY
ZAPEWNIAMY SZANSĘ NA WSZECHSTRONNY ROZWÓJ
ZAPEWNIAMY SZANSĘ NA WSZECHSTRONNY ROZWÓJ
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA