26 czerwca uczniowie szkół KSW: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. bł. Natalii Tułasiewicz oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda ostatni raz w tym roku szkolnym przyszli do szkoły. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się Mszą Świętą w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr św. Wincenta a Paulo, następniec uczniowie udali się do szkoły, by tam uczestniczyć w apelu. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkolnego. Po przemówieniu Pani Dyrektor Barbary Ziółkowskiej nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniami. Kiedy sztandar szkoły został wyprowadzony, uczniowie klas trzecich wprowadzili zebranych w wakacyjny nastrój swoim radosnym wystąpieniem, natomiast uczniowie klas starszych dali słuchaczom możliwość refleksji nad życiem recytacją wierszy Juliusza Słowackiego ,,W pamiętniku Zofii Bobrowny” i Joanny Kulmowej ,,Może” oraz śpiewając pieśń ,,Życie jest piękne. Po Akademii uczniowie udali się do klas, by odebrać świadectwa.
