Dnia 27 kwietnia 2018 roku społeczność szkół KSW obchodziła 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji odbył się apel upamiętniający ten doniosły fakt z historii Polski. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą Polski z czasów rozbiorów, przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1791 roku oraz przybliżyli nam fakty z przeszłości ważne nie tylko dla Polski, ale i dla Europy. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Uczniowie klasy czwartej przygotowali również dla społeczności szkolnej część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie – w wyjątkowy sposób przedstawili współczesne spojrzenie na te historyczne wydarzenia. W formie spaceru i wywiadu przepytali nawet…  posła Sejmu Wielkiego, który na koniec zaprosił wszystkich zebranych do odśpiewania „Mazurka Trzeciego Maja”.

Nasza szkolna uroczystość stała się okazją do wspólnego świętowania, do rozmów na temat patriotyzmu i dumy z bycia Polakami – co pięknie podsumowała pani dyrektor Hanna Mielcarek-Zachciał.

 

Wioletta Stróżewska