4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy po raz kolejny w biegu im. o. Józefa Jońca.

Głównym celem wydarzenia jest rozruszanie i rozbieganie, młodszych i starszych uczniów, dzieci i rodziców oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Impreza upamiętnia ojca Józefa Jońca Śp. pijara- zakonnika, kapłana i wychowawcę dzieci i młodzieży, społecznika, który pracował na rzecz uaktywniania młodych ludzi przez sport.

Mottem i przesłaniem biegu są słowa „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

Naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów, którzy z dużym zapałem zmagali się tego dnia z upałem. Każdy uczestnik biegu w pięknym i sportowym stylu wbiegł na metę i zdobył pamiątkowy medal.

Uczeń klasy VII Błażej Guszczak zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 00: 03: 50, natomiast Wiktor Pacholak z klasy III gimnazjum uplasował się na 2 miejscu w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 00:05:50. Uczniowie otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary.

Wysokie 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Julia Jaśkowiak z klasy III gimnazjum, 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Maja Foterek z klasy III SP oraz na 15 miejscu spośród 176 uczestników uplasował się Maks Kurpisz z klasy IV .

Wszystkim Uczniom serdecznie gratuluje ukończenia biegu, zaciętej walki i zmagań z konkurencją. Jestem z was dumna i życzę wam kolejnych wyzwań!

„Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.”

 

Opracowała

Lucyna Cebula