Dopiero co witaliśmy wiosnę i paliliśmy Marzannę. Nareszcie można było wychodzić na długie spacery i podziwiać, jak wszystko budzi się do życia, gdyż robiło się cieplej i słoneczniej.

Później na nasze zaproszenie, w związku z realizacją projektu polsko-szwajcarskiego „Dzieciństwo bez próchnicy”, przybyła do nas mama Nawojki, Jeremiego i Mieszka. Nie tylko przedstawiła nam w prosty i zarazem niezwykle interesujący sposób temat higieny jamy ustnej wraz z ciekawą prezentacją, ale również dokonała przeglądu dentystycznego ząbków dzieci. Bardzo dziękujemy.

Potem świętowaliśmy Wielkanoc. Po wspólnym śniadaniu, do którego obfitości w znacznym stopniu przyczynili się rodzice, przynosząc nam różne tradycyjne świąteczne wypieki, nadszedł czas na spotkanie z Zającem. Tego dnia odwiedził nas, jak co miesiąc, Teatr Krokodyl z wielkanocnym  przedstawieniem.

Następnie w Święto Patronki Przedszkola i Szkoły gościliśmy Biskupa podczas wizytacji naszej placówki. Dla dostojnego gościa namalowaliśmy Laurkę. Wykonaliśmy ją nową techniką malarską. Było przy tym sporo zabawy i radości.

Tuż przed Świętami majowymi, 29 kwietnia braliśmy udział w inscenizowanej przez nas Akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Odegraliśmy scenę Uchwalenia Konstytucji i odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

W holu szkoły zostało zorganizowane spotkanie z panem policjantem i panią policjant na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Były: pogadanka, filmiki i zadania do wykonania, sprawdzające nasze umiejętności.

13 maja do naszego przedszkola, w związku z tematem rocznym „Z angielskim za pan brat”, zaprosiliśmy gości, rodziców Janka i Emilki, którzy mieli za zadanie opowiedzieć nam o swoich wspomnieniach dotyczących pobytu w Szkocji i Anglii. Zrobili to w niebywale ciekawy i bogaty w treści sposób. Opowieściom towarzyszyła przygotowana przez nich prezentacja. Dziękujemy.

Po raz kolejny do naszego przedszkola przybył Teatr Krokodyl. Tym razem przedszkolaki w towarzystwie uczniów klas I- III obejrzały sztukę o kocie w butach. Aktorzy jak zwykle do gry włączyli dzieci, co bardzo im się spodobało. Nauczyli też nas piosenki, która stanowiła przerywnik podczas przedstawienia.

                                                                                           Joanna Adamska- Skwarek