Święta Bożego Narodzenia to święta miłości, radości i pokoju. Gdy rodzi się dziecko to wielka radość dla rodziny – powiemy to cud. Gdy rodzi się Dzieciątko – Jezus – Bóg to wydarzenie obejmuje cały świat.

Każdego roku czekamy z utęsknieniem na te Święta, na tę Nadzieję, dlatego wielkim przeżyciem w naszej szkole są uroczyście obchodzone  i przedstawione Jasełka. W tegorocznych wzięli udział w większości uczniowie starszych klas. Tradycyjnie była Maryja (Małgosia kl.7), Józef (Michał kl. 8), owca (Maurycy kl. 6) i osioł (Stasiu kl. 5) a więc te, które były przy żłóbku w stajence. Na skrzypcach przygrywał Paweł z kl. 4 a na gitarach Mieszko z kl. 4 i Jeremi z kl. 3.

Na zakończenie Jasełek pięknie i wzruszająco zaśpiewała kolędę dla nieobecnych Gracja uczennica z kl. 7 – tym ujęła wszystkie zebrane osoby (do łez).
            Szczególnie podziękowanie dla uczennic Julki i Joasi z Gimnazjum za wielką pomoc w prowadzeniu prób i reżyserowaniu przedstawienia.

Wszystkim aktorom należą się ogromne brawa a rodzicom serdeczne podziękowanie za przygotowanie strojów.

Pani Dyrektor składając serdeczne życzenia na Święta i Nowy Rok ciepło dodała „abyśmy wrócili do szkoły lepsi”. Podziękowała równie serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Jasełkach za włożoną pracę i serce.

    Szczęść Boże

Katechetka Danuta