28 września 2018r odbyła się kolejna edycja Nocy Naukowców .23-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami Panią W. Stróżewską , Panem P. Kwiatkowskim i panią M. Mańkowską wzięła udział w zajęciach na Politechnice Poznańskiej.

W pokazach „Fizyka Money Show” uczniowie mogli obejrzeć eksperymenty wykonywane z pomocą monet i banknotów. W laboratorium mogliśmy „Zmierzyć niemierzalne i zobaczyć niewidzialne”. Uczniowie oglądali pokazy termowizyjne ,uczestniczyli w zabawach z promieniowaniem optycznym.

W eksperymentalnym laboratorium elektroniki młodzież montowała obwody elektryczne a po ich uruchomieniu wykonywane były eksperymenty.

Bardzo dziękujemy Panu Bołtrukiewiczowi za możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach w laboratorium. Były one wspaniałym sposobem na poszerzenie wiedzy, rozwój zainteresowań, dowodem na to,że nauka potrafi być pasjonująca.

Podziwialiśmy roboty,oglądaliśmy doświadczenia fizyczne i chemiczne. Wśród gwaru i tłumów odwiedzających Politechnikę czuło się pasję odkrywania,dociekania i doświadczania.

Myślę,że część tej pasji zabraliśmy ze sobą.

                                                                                   Maria Mańkowska