Nadszedł miesiąc listopad, który wiąże się w Poznaniu z podwójnymi obchodami zarówno Święta Niepodległości, jak i św. Marcina. Jest też czasem troski, jak to robił św. Marcin, o najbiedniejszych. Ci najbiedniejsi nie mają gdzie się schronić, bo nie mają własnego domu.

Od kilku lat Caritas organizuje dla nich Wigilię. By ją przygotować potrzeba współdziałania wielu ludzi i instytucji, dlatego nasze Koło, jak co roku, włączyło się do akcji „ROGALE MARCIŃSKIE”. 13 listopada na terenie Szkół i Przedszkola rozprowadziliśmy przepyszne tradycyjne rogale. Kwota, jaką uzbieraliśmy, 1008 zł, zasili konto Caritas i przyczyni się, oczywiście wespół z innymi podmiotami, do realizacji tego szlachetnego zamierzenia, jakim jest Wigilia dla ok. 2000 bezdomnych na terenie Targów Poznańskich.

Z zamiarem przekazania na ten właśnie cel, przygotowaliśmy też dwa stroiki na stoły świąteczne wykonane z żywych pachnących gałązek i materiałów przyniesionych przez uczniów. Wszystkim za otwarte serca gorąco dziękujemy!

Joanna Adamska–Skwarek, opiekun SKC