Rok 2019 został przez Senat ustanowiony Rokiem Matematyki – jego ideą jest „uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw”.

W szkołach KSW już na początki roku na gazetce w holu pojawiła się informacja na ten temat, tam też systematycznie umieszczane były wiadomości dotyczące wydarzeń z tym związanych oraz prace uczniów.

Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum licznie brali udział w konkursach matematycznych, w których osiągali sukcesy. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienie otrzymał Mieszko Zwierzycki – uczeń klasy IV, natomiast w konkursie „Złota Żaba” wyróżniony został gimnazjalista Stanisław Mazurski.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wykonywane na lekcjach matematyki projekty. Uczniowie klasy IV i V tworzyli Geometryczne Lapbooki pełne rysunków,  interaktywnych kieszonek, książeczek o przeróżnych kształtach i karteczek z informacjami – wiszące w holu budziły ciekawość wszystkich. Uczniowie starszych klasy natomiast wycinali siatki i sklejali modle brył, które posłużyły później ich młodszym kolegom, wkraczającym dopiero w świat geometrii przestrzennej, jako pomoce dydaktyczne. Istotnym projektem edukacyjnym realizowanym również w tym roku była „Lepsza Szkoła” – ostatnie raporty wkrótce zostaną przekazane rodzicom za pośrednictwem uczniów.

Kulminacyjnym momentem naszego szkolnego świętowania Roku Matematyki był Dzień Matematyki w szkole. Już od rana w zakamarkach szkolnych korytarzy pojawiły się karteczki z zadaniami. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w zabawie  – każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.