Każdego roku w dzień 3 maja, gdy zbiegają się dwa święta: uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Święto Matki Bożej Królowej Polski uczestniczymy w obchodzonych uroczystościach. Najpierw jest Msza Święta w Farze poznańskiej, a następnie przemarsz orkiestry, pocztów sztandarowych, policji, wojska, harcerzy i poznaniaków na Plac Wolności. W tym roku uroczystą liturgię religijną-patriotyczną w Farze sprawował biskup Grzegorz Balcerek. Była to Msza Święta za naszą ojczyznę, za biało-czerwoną.

Jeżeli ktoś z Państwa, drodzy rodzice i uczniowie szkół KSW nigdy nie uczestniczyliście w tej Mszy Św. to zachęcam i bardzo proszę to uczynić. Trudno wyrazić słowami jak bardzo odczuwamy wtedy Ducha polskości. Na zakończenie Mszy Św. biskup powiedział o ważności Konstytucji 3 Maja, o wartościach, za które nasi przodkowie oddali życie. Dodał, że my chrześcijanie mamy też swoje konstytucję, którą jest Dekalog oraz podkreślił, że zawsze możemy liczyć na Wstawiennictwo Naszej Królowej i Naszej Matki Maryi.

Uczniowie klasy III Gimnazjum godnie i z szacunkiem reprezentowali Szkołę KSW niosąc sztandar z naszą patronką błogosławioną Natalią Tułasiewicz. Wielkie podziękowanie dla Laury, Elżbiety i Huberta za poświęcony czas i uczestnictwo w uroczystościach 3 maja.

Szczęść Boże!

Katechetka Danuta