Dzień 30 września to nie tylko Dzień Chłopca, ale również Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku nasza Szkoła wzięła udział w światowym wydarzeniu WMT Day pod nazwą „Młodsi sprawdzają, czy  starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej Szkole akcję zorganizowały Panie Matematyczki – Pani Wioletta Stróżewska oraz Pani Agnieszka Kukla.

Przez cały dzień uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w trakcie przerw mogli zdać test z tabliczki mnożenia w utworzonych na tę okoliczność specjalnych punktach i otrzymać tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Młodsi natomiast włączyli się w akcję poprzez pogadankę na temat tabliczki mnożenia oraz kolorowanie logo akcji.

W ferworze odpowiadania na zadania z tabliczki mnożenia okazało się, że nie jest ona taka straszna i może sprawiać radość.