Tegoroczny Dzień Zakochanych był w naszej szkole obchodzony w wyjątkowej atmosferze. Już w przeddzień walentynek w korytarzu i w holu pojawiły się czerwone, różowe i pomarańczowe ozdoby, a pierwsi chętni mogli rozpocząć przygotowywanie i wysyłanie walentynkowych kartek.

W tym roku bowiem, w stworzonej na potrzeby święta, szkolnej pracowni walentynkowej, każdy mógł stworzyć własny liścik (albo i nawet całą ich serię…), a następnie wrzucić go do skrzynki. 14 lutego profesjonalnie przeszkoleni listonosze z klasy szóstej roznosili przesyłki do poszczególnych sal i wręczali je adresatom. Przechadzanie się po szkole w czwartek było wszak bardzo miłym doświadczeniem – niemalże wszyscy uczniowie (a także spore grono pracowników szkoły) byli ubrani na czerwono, co jeszcze bardziej podkreślało szczególny charakter tego dnia. Na tym nie koniec: podczas wspólnej modlitwy o godzinie 10.30 wszyscy zebrani odmawiali Litanię do św. Walentego.

Tego dnia dziesiątki listów wywołały uśmiechy na twarzach – walentynki były oznaką sympatii do koleżanek, kolegów czy nauczycieli… A i ci ostatni chętnie korzystali z zasobów pracowni, aby zapisać miłe słowa dla swoich uczniów. Oby więcej było takich sympatycznych dni w przyszłości, także nieświątecznych!