W gorące czerwcowe popołudnie udaliśmy się do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, aby mszą świętą rozpocząć uroczystość podsumowania edukacji klasy ósmej.
Ksiądz Radosław Ślendak w pięknych słowach przemówił do młodzieży, a o wspaniałą oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Łukasik.
Po powrocie do szkoły rozpoczęła się część oficjalna. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska.
Serdecznie przywitała przybyłych i podziękowała rodzicom oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie i kształcenie nastolatków.
Następnie młodzież otrzymała dyplomy absolwenta, wyróżnienia i nagrody. Rodzice naszych wychowanków również zostali uhonorowani podziękowaniami.
Przyszła pora na część artystyczną. Obejrzeliśmy interesującą i wzruszającą retrospekcję szkolnego życia naszych absolwentów. Następnie wysłuchaliśmy pięknych piosenek w wykonaniu Stanisława Piaseckiego z klasy 7 oraz duetu Martyny Witkowskiej i Joanny Romanowskiej. Interesującą interpretację wiersza Matki Teresy z Kalkuty zaprezentowała Alicja Dyba.
Po zakończeniu części artystycznej przyszła pora na poczęstunek w ogrodzie przyszkolnym. Pomimo upału wszyscy zajadali się słodkościami. Dziękujemy !
Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich nas, kiedy powiem :
Kształtujcie pozytywnie swoje drogi życiowe ! Niech Maryja otoczy Was płaszczem Swojej opieki i wyjedna Wam jak najwięcej łask od Boga!
Powodzenia!

Jan Ungeheuer