Nadszedł ten dzień, dzień roku niezwykłego, jakiego przebiegu nikt z nas nie był w stanie sobie wyobrazić. Jeszcze w styczniu raczej nikt nie przewidywał takiego scenariusza wydarzeń.  A jednak stał się on faktem. Jednak wszystko dobre, co się dobrze kończy.

26 czerwca mogliśmy znowu spotkać się w murach naszej szkoły. Co prawda w maseczkach, czasami  w rękawiczkach,  ale jednak „normalnie”, „na żywo”, nie online.

Z zachowaniem środków ostrożności i wymogów czasu pandemii nastąpiło rozdanie świadectw, wręczenie nagród i pożegnanie klas ósmych.

Rozpoczęliśmy o godzinie 8 grupą licealistów. Obie klasy – księdza Radosława Ślendaka i Piotra Kwiatkowskiego – z niecierpliwością oczekiwały na swoje promocje.

Podczas uroczystego wręczenia świadectw uczniom pierwszych klas liceum obecny był również ks. dr Paweł Jasina, który podziękował uczniom za wspólny rok, podczas którego przybliżał postać wybitnego Polaka zatroskanego o ojczyznę i wychowanie młodego pokolenia.

Całość przebiegła sprawnie, przy wydatnej pomocy Pani dyrektor Barbary Ziółkowskiej.  Kolejne grupy – zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem – pojawiały się w holu.

Po starszej młodzieży przyszła kolej na klasy 1, 2 i 4. Dzieci otrzymały też wiele ciekawych nagród. Wychowawcy – Magdalena Ciabach, Anna  Błachowska, Jan Ungeheuer  i Pani Dyrektor czuwali nad sprawnym przebiegiem uroczystości.

W tym wyjątkowym roku szkolnym świadectwa bardzo wielu uczniów zdobił biało-czerwony pasek ! W klasach młodszych i średnich zdecydowana większość dzieci otrzymała promocję z wyróżnieniem!

Po czwartoklasistach ich starsze koleżanki i koledzy z klas 5, 6, 7 i 8 otrzymali upragnione promocje. Wychowawcy – Anna Wiślańska-Dohnal, s. Lidia Gołębiewicz , Elżbieta Drozdalski i Patrycja Zboralska-Staszak – wraz Panią Dyrektor kontynuowali sprawny przebieg uroczystości.

Przy klasie ósmej wzruszenia dały czasami o sobie znać. Świadomość końca pewnego etapu w edukacji, ale także w życiu każdego ucznia, wyjątkowość tego roku szkolnego na pewno skłaniała do refleksji. Duża ilość nagród najlepiej ukazuje potencjał tej klasy. Z nimi naprawdę znakomicie się pracowało!

W końcowej części uroczystości Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za wkład pracy oraz poinformowała, że dwie nasze koleżanki – Elżbieta Drozdalski i Danuta Sobieraj-Rogowska – odchodzą na emeryturę.

Wszyscy cieszymy się, że udało się „dobrnąć” do końca tego niezwykłego roku szkolnego.

Liczymy, że jesienią spotkamy się w „realu”, jesteśmy o tym przekonani ! Pragną tego nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.  Do zobaczenia we wrześniu w murach szkolnych!

 

Nauczyciel języka polskiego Jan Ungeheuer