16 października odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca coroczne obchody Dnia Papieskiego, aby upowszechnić wśród nas nauczanie Jana Pawła II.

W Dni Papieskie w całej naszej ojczyźnie i poza jej granicami zanoszone są modlitwy dziękujące za osobę Jana Pawła II. Odbywają się uroczyste koncerty, akademie, występy artystów, wystawy upamiętniające życie i pontyfikat Papieża – Polaka.

Papież Jan Paweł II zafascynował ludzi na całym świecie swoją niezwykłą osobowością. Każdy, kto mógł z nim się spotkać, odczuwał promieniowanie świętości i bliskość samego Boga. Taką osobą, która spotkała się z Janem Pawłem II kilka razy jest pan Jerzy Olszewski, którego dzisiaj gościliśmy w naszej szkole. Pan Jerzy jest mieszkańcem Osiedla Warszawskiego, fotografem, podróżnikiem, naczelnym redaktorem gazety „Wokół Odkupiciela” w parafii Chrystusa Odkupiciela. Pan Jerzy opowiadał o swoich podróżach, pielgrzymowaniu do miejsc świętych np. Fatimy, Ziemi Świętej. Odbył setki kilometrów na piechotę np. z Porto do Santiago de Compostela, podróżował na rowerze, płynął kajakiem. W niektórych wyprawach towarzyszył mu syn a jednocześnie tata naszego ucznia z II klasy Aleksandra.

Pięknym świadectwem dla młodych osób było między innymi to, że pan Jerzy w miejscach, do których przybywał podkreślał swoją polskość. Zawsze miał „biało-czerwoną” flagę blisko siebie, była widoczna dla innych osób. Mówił, że jest dumny, że jest z Polski, w rozmowach z cudzoziemcami podkreślał, że jest Polakiem.

Dobrze, że nasza młodzież oraz dzieci młodsze mogą spotkać osobę, która ma pasje, wspaniałe cele, ukazuje wartości, które są przygodą, poznawaniem świata ale ukierunkowane do Boga.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Olszewskiemu, że był z nami dzisiaj – 16  października w  dniu wyboru Karola Wojtyły na papieża. Życzymy dużo zdrowia i sił do dalszych podróży.

Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną przez papieża „Barkę”.

Katechetka