W radosnym oczekiwaniu Dnia Narodzin Jezusa przedstawiliśmy w Szkole KSW Jasełka misyjne. Przedstawienie przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem katechetki.

Nasza solistka, uczennica kl. VI, Małgosia Stanisławska rozpoczęła uroczystość, wraz z Aniołami – dziewczynki z kl. VI i IV, piosenką „To jest zwiastowanie”. Jak podaje nam Pismo Święte pierwsi przybyli do Jezusa pasterze, przynosząc swoje podarunki: sery, mleko i owieczki. Następnie pokłonili się Dzieciątku dzieci z Azji (kl. I), małe dzieci z Afryki (kl. II), dzieci z Oceani (kl. V) oraz mali Indianie z Ameryki (kl. III). Wszyscy przynieśli dary ze swojego kraju: kwiaty, skóry zwierząt, miseczkę ryżu, owoce i serce. Do śpiewu kolęd przygrywali nasi uczniowie. Na Skrzypcach grali Paweł i Mieszko z kl. III. Przybyli też trzej królowie ze złotem, kadzidłem i mirrą.

Trzeba też nadmienić, że uczniowie z kl. VI Laura i Błażej (Maryja i Józef) bardzo dobrze przygotowali się do występu, ponieważ to oni mieli najdłuższe teksty. Ostatnie słowa naszych Jasełek to rozesłanie misyjne oraz wierszowane życzenia skierowane do rodziców, nauczycieli i wszystkich zebranych gości. Zaprezentował się również chór szkolny, grając na fletach radosne pastorałki, pod kierunkiem pana P. Pawlickiego. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wielkie podziękowanie i uznanie wszystkim uczestnikom Jasełek oraz ciepłe i serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

Śmiało można powiedzieć, że piękne stroje dzieci przeszły wszelkie oczekiwania. To jednak zasługa i praca ich cudownych rodziców. Wam drodzy państwo serdeczne i ogromne podziękowanie. Dzieci zapamiętają tę Jasełkę na zawsze. Wszyscy się bardzo cieszymy, choć włożyliśmy w to dużo pracy i czasu.

Świąt pełnych miłości, ciepła, pokoju i błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały nadchodzący rok 2018.

 

Szczęść Boże

Katechetka Danuta