6 grudnia to dzień, który każdemu z nas, bez względu na wiek, kojarzy się ze świętym Mikołajem i prezentami. Nie zabrakło ich tego dnia również u nas w szkole.

Jednak dzieci z niecierpliwością oczekiwały „kulminacyjnego punktu programu”, czyli wyjścia na spektakl w wykonaniu zespołu „Mali Poligrodzianie”, który istnieje przy Zespole Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” i odnosi już od lat spore sukcesy na niwie artystycznej. Tym razem, zamiast typowego dla nich folkloru ziem polskich, zobaczyliśmy piękną inscenizację znanego wszystkim disneyowskiego szlagieru „Mała Syrenka”, nawiązującego do znanej baśni H. Ch. Andersena pod tym samym tytułem.

Wyruszyliśmy  – uczniowie z klas 1, 2, 4, 5 i 6 – do auli Politechniki Poznańskiej, gdzie zaplanowany był spektakl, w którym brali udział także nasi uczniowie:

Paweł i Tymon Ambroziakowie oraz Dominika Rydjan i Stanisław Piasecki.

Ogromna sala wypełniała się powoli publicznością, wśród której przeważali zdecydowanie młodzi widzowie. Ok 11 artyści wyszli na scenę.

Mimo innego niż zazwyczaj repertuaru, odtwórcy głównych ról oraz wszyscy biorący udział w przedstawieniu spisali się znakomicie ! Wysłuchaliśmy kilku przepięknych piosenek, z których wzruszająca aria Syrenki była chyba najpiękniejsza. Kontrastowały z nią dynamiczne i pełne polotu, rewelacyjnie wykonane występy grup tanecznych.

Szkoda , że piękne widowisko trwało zaledwie 60 minut.

Gromkie brawa były dla wykonawców najlepszym podziękowaniem !

Oby więcej tak udanych imprez!

Jan Ungeheuer

nauczyciel języka polskiego.