14 maja obchodziliśmy wielkie święto. Matka Boża Częstochowska w obrazie Jasnogórskim przybyła do sióstr Miłosierdzia, a więc miejsca, w którym najczęściej modli się społeczność szkół KSW. Dostąpiliśmy łaski, że Matka Maryja przyniosła Swojego Syna-Jezusa do tego szczególnego miejsca, do kaplicy sióstr tak blisko naszej szkoły w maju, w miesiącu Jej poświęconym.

Uroczyste powitanie odbyło się we wtorek, nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, a Maja z klasy pierwszej sypała kwiatki przed obrazem. W środę rano uczniowie całej szkoły modlili się przy obrazie Jasnogórskiej Pani. Na Jej ręce złożyliśmy podziękowania i prośby aby zaniosła je do Swojego Syna. Odśpiewaliśmy Litanię Loretańską, rozważania modlitewne przeplataliśmy pieśniami oraz hymnem ku czci Maryi. W środę o 16:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej i pożegnaliśmy Matkę Bożą.

W sobotę oficjalne uroczystości peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się w kościele Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej. Również uczniowie naszej szkoły, poczet sztandarowy, rodzice, nauczyciele będą modlić się i czuwać przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski.