Dnia 30 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętych i Błogosławionych. Uczniowie szkoły podstawowej przebrali się za Świętych różnych czasów i krajów.

Wybór Świętego był dowolny, ale większość uczniów wybierała swoich patronów. Niektórzy uczniowie powiedzieli o swoim patronie kilka ważnych informacji z życia, co robił, kiedy żył, jaki posiada atrybut. Ponadto każda klasa przygotowała dodatkowe informacje o wybranym Świętym: kl. I o Św. Agnieszce, kl. II o Św. Łucji, kl. III o Św. Janie Bosko, kl. IV o Św. Filomenie, kl. V o Św. Franciszku Salezym, kl. VI o Św. Jadwidze – Królowej Polski, kl. VII o Św. Annie.

Na szczególne wyróżnienie zasługują siostry Paula z klasy I i Laura z klasy VI, które przedstawiły nieznane uczniom święte Azjatki oraz dzieci z klasy II za prezentację o Św. Łucji.

W tym roku w prezentacji wzięły udział również dzieci z przedszkola, z zerówki. Wszystkim bardzo podobali się „mali święci”. Rodzicom należy się wielkie podziękowanie za pomoc w przygotowaniu strojów.

Występ uczniów przygotowała i poprowadziła

katechetka Danuta Sobieraj-Rogowska