3 maja 2017 w 226 rocznicę Konstytucji 3 Maja reprezentacja szkoły – poczet sztandarowy – uczestniczyła w uroczystościach z tej okazji.

O godz.10.30 rozpoczęła się Msza Święta w kościele farnym celebrowana przez ks. bp Damiana Bryla. Uroczyście wprowadzono flagę Polski, pokłon przed ołtarzem złożyły poczty sztandarowe przybyłe na tę uroczystość. W homilii religijno-patriotycznej ks. bp podkreślił m.in, że patriotyzm to nie tylko działanie w chwilach trudnych zagrożeń dla ojczyzny ale patriotyzm realizuje się w każdym codziennym dniu Polaka, w pracy, w szkole, w rodzinie. Prawdziwy patriotyzm wynika z przykazania miłości.

Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz władz miasta, orkiestry, wojska, pocztów sztandarowych, harcerzy i policji na Plac Wolności. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu Prezydenta Miasta Poznania odbyły się krótkie uroczystości.

Uczniowie z klasy I Gimnazjum Wiktoria Micun, Wiktoria Goleńczak i Kajetan Stoliński godnie reprezentowali naszą szkołę niosąc sztandar z bł.Natalią Tułasiewicz.