3 maja 2016 roku w 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, reprezentacja Naszej Szkoły – poczet sztandarowy – uczestniczyła w uroczystościach z tej okazji.

O godz. 10:30 rozpoczęła się Msza Św. w kościele farnym celebrowana przez Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Poczet  sztandarowy uroczyście wprowadził i wyprowadził flagę Polski. Pokłon przed ołtarzem złożyli przedstawiciele wojska, policji, harcerzy i poznańskich szkół. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że w historii Polski Bóg – Honor – Ojczyzna to największe wartości Polaków.

Po Mszy Św. nastąpił uroczysty przemarsz orkiestry, wojska, pocztów sztandarowych trasą: ul. Świętosławska, Stary Rynek, ul. Paderewskiego na Plac Wolności. Tu odbyło się wystąpienie Prezydenta Miasta Poznania, następnie pokaz musztry Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Przybyli również ułani na koniach.

Sztandar z bł. Natalią Tułasiewicz godnie reprezentował Naszą Szkołę. Uczniowie z III klasy gimnazjum Przemek, Ania i Kornelia niosący sztandar pokazali swoją postawą, że hasło Bóg – Honor – Ojczyzna to wartości, które grono pedagogów szkoły im przekazuje, uczy, wpaja.

Opiekę nad uczniami sprawowała katechetka Danuta Sobieraj-Rogowska