23 czerwca w szkole od samego rana rozlegał się gwar, a to za sprawą kolejno po sobie następujących uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Jako pierwsi swoje świadectwa i nagrody odebrali gimnazjaliści, później cała społeczność szkoły udała się do pobliskiej kaplicy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Tam odbyła się szczególna Msza Święta, której przewodniczył biskup Damian Bryll. Po powrocie do szkoły uczniowie szkoły podstawowej udali się do holu, starsi uczniowie zaś – do klas na spotkania z wychowawcami.

Wiele się działo tego dnia na naszej szkolnej scenie. Zabawny taniec w biało-czarnych strojach przygotowały – specjalnie dla koleżanek i kolegów – dziewczęta z klasy I i II: Maria Zwierzykowska, Gabriela Kowalska, Zuzanna Kozłowska, Laura Mazur, Julia Jaśkowiak oraz Wiktoria Micun. Następnie w symulowanym odcinku popularnej „Familiady” spotkały się rodziny: Wieśniewskich i… Konstantynopolitańczykiewiczów! Pierwsza z nich wygrała wielki finał.

Można w zasadzie powiedzieć, że wielki finał stał się udziałem wszystkich uczniów i pracowników naszych szkół – nadeszły upragnione wakacje, a wraz z nimi beztroskie chwile odpoczynku. Dwa obiecujące miesiące bez szkoły niosą także możliwość poświęcenia czasu własnym zainteresowaniom, do czego serdecznie zachęcamy! Oliver Wendell Holmes napisał, że

dla człowieka, podobnie jak dla ptaka,
świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć,
ale gniazdo tylko jedno.

            Warto o tym pamiętać i tak zaplanować wolny czas, by we wrześniu z uśmiechem wrócić do gniazda – do naszej szkoły.